Resultatlista             ÖstraOpen Delt. 4 2024-02-18         Producerad: 19:47
Klass: 2 Junior                                                Startande:     20

                                          Varv 1    Varv 2    Varv 3            
                                          Varv 4    Varv 5    Varv 6            
Plc Nr  Namn                              Transp                           Total
--- --- -----------------------------  --------- --------- ---------  ----------
1   469 Oscar Sahlin                     16:01,4   16:21,1   16:28,1            
        Hudiksvalls MCK   Husqvarna      16:09,7   16:48,9   16:51,0            
                                               0                       1:38:40,2
        Anmälare: Team Triple One                                               

2   969 Oliver Sedelius                  16:25,6   16:37,0   16:23,4            
        Värmdö MK         Yamaha         16:10,3   16:39,3   18:12,1            
                                               0                       1:40:27,7
        Anmälare: Team Triple One                                               

3   313 Petter Johnsson                  17:04,5   16:52,2   16:48,6            
        Botkyrka MK       Yamaha         16:44,6   17:43,1   18:24,1            
                                               0                       1:43:37,1

4   386 Jimmy Bragge                     17:53,8   17:25,2   17:43,3            
        Botkyrka MK       KTM            17:58,7   18:22,1   18:54,2            
                                               0                       1:48:17,3

5    78 Oskar Willén                     17:20,7   17:03,4   17:30,2            
        Sala MSK          Husqvarna      17:52,4   18:23,7   20:34,3            
                                               0                       1:48:44,7
        Anmälare: Team Karlströmsmotor                                          

6   334 Jack Harold                      17:55,6   18:09,9   18:08,2            
        MK Orion          GasGas         18:39,3   19:10,1   19:35,7            
                                               0                       1:51:38,8

7   321 William Hedström                 18:18,2   16:56,2   17:19,3            
        Åsätra MK         KTM            22:20,6   19:03,8   20:14,9            
                                            1:00                       1:55:13,0

8   257 Nils Anderberg                   17:48,1   18:25,1   18:29,4            
        Botkyrka MK       Fantic         18:35,2   19:58,8   22:21,0            
                                               0                       1:55:37,6

9   104 Dennis Lundqvist                 18:15,2   20:00,2   19:26,3            
        Botkyrka MK       KTM            19:22,0   19:51,2   20:46,6            
                                               0                       1:57:41,5

10  358 Klas Ullerstam                   18:50,3   19:05,6   19:28,1            
        Åsätra MK         Honda          19:51,9   19:06,0   19:50,3            
                                            3:00                       1:59:12,2

11  519 Isak Samuelsson                  18:05,8   18:03,5   20:25,0            
        MK Orion          KTM            19:49,4   21:53,4   21:41,2            
                                            1:00                       2:00:58,3

    176 Albin Berglund                   15:38,7   15:42,2   15:52,1            
        Hudiksvalls MCK   Sherco         15:39,8   15:44,6                      
                                               0                          BRUTIT
        Anmälare: TEAM SHERCO SWEDEN                                            

    369 Dennis Sahlin                    19:19,3   18:05,8   18:04,9            
        Hudiksvalls MCK   Husqvarna      17:38,8   18:22,6                      
                                               0                          BRUTIT

    330 Frej Nystedt                     21:43,8   22:41,6   23:06,2            
        Gnesta MK         KTM            24:59,7                                
                                               0                          BRUTIT

    131 Rasmus Görl                      17:57,5   16:49,2   17:07,5            
        Göta MS           KTM                                                   
                                               0                          BRUTIT

    326 Vide Engström                    19:08,4   18:24,8   23:15,6            
        Botkyrka MK       KTM                                                   
                                               0                          BRUTIT

    245 Axel Gunnarsson                  20:40,5   21:51,0   20:53,1            
        Östhammars MK     Sherco                                                
                                               0                          BRUTIT

    398 Felix Nyström                    17:51,9 1:04:54,5   46:47,8            
        Åsätra MK         Yamaha                                                
                                               0                          BRUTIT

    478 Erik Karlsson                    16:58,3   17:17,6                      
        Katrineholms MCC  KTM                                                   
                                               0                          BRUTIT

    403 Anton Karlsson                   17:08,3                                
        Katrineholms MCC  KTM                                                   
                                               0                          BRUTIT