Respitlista ÖstraOpen Delt. 8 2022-03-12                                 Sida  1
Klass:  4 Motion -39                                   Utskriven: 22-03-12 10:21


Start            Trp-prick Respittid
   nr   Starttid från      utgår     Namn                 Klubb           Klass
-----   -------- --------- --------- -------------------- --------------- -----
   67   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Andreas Lindgren     Värmdö MK           4
  137   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Albin Karlsson       Östhammars MK       4
  160   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Marcus Svanström     Hedesunda CK        4
  356   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Joakim Weston        MK Orion            4
  360   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Nicolas Skoglund     Arlanda MC          4
  129   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Axel Älvebrink       Östhammars MK       4
  173   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Tobias Burman        Östhammars MK       4
  384   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Jonathan Persson     Göta MS             4
  704   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Erik Strand          Uppsala MCK         4
   77   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Linus Burman         Östhammars MK       4
  193   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Klas Henriksson      Åsätra MK           4
  487   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Thomas Jansson       Östhammars MK       4
  581   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Jakob Rosander       Mälarö MCK          4
  865   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Jesper Stark         MK Orion            4
   80   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Peter Burman         Östhammars MK       4
  551   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Jonas Aspegren       Värmdö MK           4
  619   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Dennis Simonetti     Botkyrka MK         4
  931   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Niklas Pettersson    Göta MS             4
  164   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Mattias Thornberg    Åsätra MK           4
  186   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Anton Olofsson       Åsätra MK           4
  202   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Lukas Frostell       Nyköpings MS        4
  331   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Robin Thornberg      Åsätra MK           4
  437   09:02:00 11:02:00  11:33:00  David Floria         Försvarsmaktens     4
  670   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Andreas Törnqvist    Crosskolan MK       4
  679   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Viktor Dahlström     Botkyrka MK         4
  733   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Felix Bergman        Botkyrka MK         4
  831   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Hugo Jonathan Söders MSK Hammaren        4
  857   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Karl Anderberg       Botkyrka MK         4
  912   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Robin Bäckström      Crosskolan MK       4
  152   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Christoffer Svanberg Falkenbergs MK      4
  418   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Per Friman           Försvarsmaktens     4
  514   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Viktor Boman         Dust Buster Upp     4
  515   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Max Hammarström      Gamla Upsala Du     4
  633   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Simon Parkkila       Uppsala MK          4
  932   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Henrik Övragård      Örbyhus MCK         4
   59   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Sune Schwartz        Botkyrka MK         4
  101   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Robin Åkerblad       Botkyrka MK         4
  195   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Hampus Davidsson     Uppsala MK          4
  245   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Axel Gunnarsson      Östhammars MK       4
  296   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Eliaz Engberg        Göta MS             4
  427   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Magnus Martinell     Sala MSK            4
  192   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Tommie Törnqvist     Åsätra MK           4
  282   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Pontus Matilainen    FMCK Strängnäs      4
  292   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Kristian Bromark     Östhammars MK       4
  310   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Rasmus Ljungnér      FMCK Strängnäs      4
  579   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Arvid Westman        SMK Tierp           4

Arrangör: Arlanda MC



Respitlista ÖstraOpen Delt. 8 2022-03-12                                 Sida  2
Klass:  4 Motion -39                                   Utskriven: 22-03-12 10:21


Start            Trp-prick Respittid
   nr   Starttid från      utgår     Namn                 Klubb           Klass
-----   -------- --------- --------- -------------------- --------------- -----
  718   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Niklas Andersson     MCK 4 All           4
  189   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Jimmy Holmgren       Östhammars MK       4
  370   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Anders Bergqvist     SMK Södermanlan     4
  438   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Joakim Ågren         Värmdö MK           4
  608   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Per Johansson        SMK Södermanlan     4
  715   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Victor Küller        Botkyrka MK         4
  740   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Oscar Küller         Botkyrka MK         4
  977   09:06:00 11:06:00  11:37:00  William Ekman        Sala MSK            4
  312   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Alexander Ljungdahl  Upplands Väsby      4
  470   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Markus Thornell      Göta MS             4
  473   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Oscar Hammarsten     SMK Södermanlan     4
  559   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Daniel Hellström     Värmdö MK           4
  627   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Patric Erixon        Åsätra MK           4
  873   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Alexander Lund       MK Orion            4
  794   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Johan Svahn          Botkyrka MK         4
































Arrangör: Arlanda MC



Respitlista ÖstraOpen Delt. 8 2022-03-12                                 Sida  1
Klass:  6 Motion 50-100                                Utskriven: 22-03-12 10:21


Start            Trp-prick Respittid
   nr   Starttid från      utgår     Namn                 Klubb           Klass
-----   -------- --------- --------- -------------------- --------------- -----
  368   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Christoffer Moilanen Göta MS             6
  400   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Kent Nyberg          SMK Gävle           6
  402   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Joakim Rosander      Upplands Väsby      6
  520   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Anders Jansson Lorek Göta MS             6
  691   08:58:00 10:58:00  11:29:00  Kjell Rangdal        Värmdö MK           6
   82   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Jonas Strand         Uppsala MCK         6
  267   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Carl-Ulric Wendin    Östhammars MK       6
  354   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Mikael Gunnerheim    Göta MS             6
  455   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Krister Engblom      Uppsala MK          6
  669   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Mattias Särnholm     Botkyrka MK         6
  753   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Jonas Green          Göta MS             6
  913   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Jan Karlsson         MK Orion            6
  928   08:59:00 10:59:00  11:30:00  Ulf Wisell           MK Orion            6
  111   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Marcus Callemo       Åsätra MK           6
  140   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Anders Jansson       Östhammars MK       6
  213   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Ove Johansson        Åsätra MK           6
  317   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Lars-Erik Hult       Bollnäs MK          6
  424   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Mikael Strand        Uppsala MCK         6
  572   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Peter Salmela        Göta MS             6
  612   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Richard Kitzberger   Upplands Väsby      6
  624   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Göran Segerlund      Botkyrka MK         6
  680   09:00:00 11:00:00  11:31:00  Per Hedenbäck        Mälarö MCK          6
  117   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Samuel Bolin         FMCK Falun          6
  194   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Örjan Brink          Göta MS             6
  336   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Cenneth Engstrand    Göta MS             6
  341   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Conny Rydell         Täby MK             6
  442   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Ulf Johansson        Mälarö MCK          6
  450   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Jimmy Ricciuti       Täby MK             6
  525   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Michael Jungwirth    Göta MS             6
  606   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Ove Ädel             SMK Gävle           6
  666   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Peo Lutteman         Nord-Syd MK         6
  924   09:01:00 11:01:00  11:32:00  Magnus Eriksson      Göta MS             6
  203   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Åke Vallin           Botkyrka MK         6
  366   09:02:00 11:02:00  11:33:00  Patrik Arnalid       Mälarö MCK          6
  128   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Janne Forsberg       Uppsala MK          6
  218   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Johan Werner         FMCK Stockholm      6
  447   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Thomas Norrman       Uppsala MK          6
  508   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Peter Stenlund       Uppsala MK          6
  603   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Kaj Forslöf          Täby MK             6
  642   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Björn Hjalmar Anderb Botkyrka MK         6
  646   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Emil Hedqvist        Skutskärs MS        6
  786   09:03:00 11:03:00  11:34:00  Johan Falk           Åsätra MK           6
   71   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Per Martin Tobiasson Botkyrka MK         6
  134   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Magnus Pettersson    Göta MS             6
  318   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Erik Forselius       Göta MS             6
  350   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Fredrik Röjerås      Sala MSK            6

Arrangör: Arlanda MC



Respitlista ÖstraOpen Delt. 8 2022-03-12                                 Sida  2
Klass:  6 Motion 50-100                                Utskriven: 22-03-12 10:21


Start            Trp-prick Respittid
   nr   Starttid från      utgår     Namn                 Klubb           Klass
-----   -------- --------- --------- -------------------- --------------- -----
  555   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Hans Åström          FMCK Stockholm      6
  771   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Kaj Gunnarsson       Östhammars MK       6
  909   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Åke Timmerman        Haninge MK          6
  952   09:04:00 11:04:00  11:35:00  Per-Åke Käller       Värmdö MK           6
  122   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Stefan Roll          FMCK Stockholm      6
  142   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Ove Forselius        Göta MS             6
  172   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Håkan Krusemark      Åsätra MK           6
  260   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Niklas Lindell       SMC                 6
  374   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Mikael Johnson       Göta MS             6
  518   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Michael Herholz      Åsätra MK           6
  552   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Joakim Ifver         Värmdö MK           6
  662   09:05:00 11:05:00  11:36:00  Johan Eklund         UVMK                6
  171   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Anders Rönning       Försvarsmaktens     6
  208   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Roger Jansson        Östhammars MK       6
  377   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Fredrik Brodin       Arlanda MC          6
  452   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Jan Lindroth         Åsätra MK           6
  482   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Peter Vondrus        Kilsbergens Mot     6
  582   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Jim Palmquist        Gamla Upsala Du     6
  658   09:06:00 11:06:00  11:37:00  Anders Elm           Östhammars MK       6
   98   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Christian Koski      Botkyrka MK         6
  103   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Göran Höglund        Haninge MK          6
  468   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Stefan Andersson     Arlanda MC          6
  816   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Lars Wedén           Västerås MK         6
  906   09:07:00 11:07:00  11:38:00  Oscar Nisbeth        Mälarö MCK          6
  112   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Kari Elfvengrén      Åsätra MK           6
  543   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Åke Ljungström       Sala MSK            6
  708   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Per Andersson Ågren  Göta MS             6
  790   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Peter Caverin        Göta MS             6
  945   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Leif Blomberg        Haninge MK          6
  991   09:08:00 11:08:00  11:39:00  Mats Hillerö         Botkyrka MK         6

















Arrangör: Arlanda MC